نمایشگاه استکبارستیزی ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ – موضوع : استکبار ستیزی, نمایشگاه – برچسب ها : , ,

«وَ قاتِلُوهُمْ حَتَّى لا تَکُونَ فِتْنَه.»  
پیام اصلی انقلاب اسلامی ایران در طول سه دهه شکوهمند و عزّت آفرین به تمامی جهانیان، چیزی جز مقابله با نظام سلطه و استکبار جهانی به سردمداری امریکا و صهیونیسم نبوده است. این مهم، به فضل و منّ الهی و رهبری‏های‏ داهیانه و مقتدرانه امام خمینی(قدس ‏سره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی(ادام‏ الله ‏ظله) و نیز، ایمان‎ استوار و صبر انقلابی مردم شریف این مرز و بوم، به زیبایی هرچه تمام‏ تر تحقق یافته است.
برای تقویت بنیان‌های قوی «اصل استکبارستیزی» و این مواجهه مقدس، ضرورت ایجاب می‎نماید که با ماهیت، ابعاد و آسیب‎ها و آفت‎های این واجب اسلامی و تکلیف قرآنیِ حیات بخش بیشتر آشنا شویم.
از آنجایی که یکی از ستون‎های اصلی ایمان، جهاد بوده و یکی از اصلی ترین شعبه‌های جهاد فی سبیل الله، «شَنَئانُ الفاسِقین» است و از طرفی، امریکا مصداق بارز و نماد روشن فسق و فجور در این عصر است؛ و نیز طبق نصّ صریح کریمه «وَ لا یَزالُونَ یُقاتِلُونَکُمْ حَتَّى یَرُدُّوکُمْ عَنْ دینِکُمْ إِنِ اسْتَطاعُوا» ممکن نیست کفر حربی و فسق جهانی لحظه‎ای از عداوت و دشمنی با اسلام و امت اسلامی دست بردارد، از همین رو شناخت دشمن مستکبر و اصول مواجهه با او  امر واجبی است که هیچ ‏گاه از اهمیت و ضرورت آن کاسته نخواهد شد.
دُمل چرکین فتنه تحمیل «صلح» و یا «مذاکره» و «معامله» با سردمداران این جبهه فساد، جنایت و خودکامگی، یکی از ترفندهای پوسیده و کهنه «غافلان جاهل» و «خائنان دانا» ست که هر از چند گاهی سر باز کرده و با تعفّن و آلودگی خود، فضای ایمانیِ ایستادگی و مبارزه علیه مستکبرین در جامعۀ اسلامی را تهدید می‎نماید.
مجموعه پیش رو که برگرفته از کتاب «مبانی اصول استکبار ستیزی است»، می‎تواند گامی در جهت آشنایی مخاطبان ارجمند با مفاهیم قرآنی استکبار ستیزی و مرور اجمالی بر مبانی دینی آن باشد؛ انشاءالله.