صراط مستقیم ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ – موضوع : نمایشگاه, ولایت فقیه – برچسب ها : , , ,

«أَنَ‏ هذا صِراطی‏ مُسْتَقیماً فَاتَّبِعُوهُ وَ لا تَتَّبِعُوا السُّبُلَ فَتَفَرَّقَ بِکُمْ عَنْ سَبیلِهِ» (سوره انعام؛ آیه ۱۵۳)
خداوند متعال در قرآن کریم می‏ فرماید: این راه مستقیم من است، از آن پیروى کنید! و از راه‏هاى پراکنده (و انحرافى) پیروى نکنید، که شما را از طریق حق، دور می ‏سازد.
همچنان که می دانیم؛ قرار داشتن در صراط مستقیم تنها در گرو متابعت و پیروی از انبیاء و ائمه هدی(علیهم السلام) می باشد. که امام باقر(علیه السلام) از شخصی سوال فرمود آیا می دانی معنای آیه«هذا صِراطی‏ مُسْتَقیماً» چیست؟ آن شخص پاسخ داد خیر. حضرت ادامه دادند که یعنی ولایت امیرالمومنین و اوصیاء ایشان(صلوات الله علیهم اجمعین).
از طرف دیگر می‎دانیم که ولایت فقیه تداوم مسیر ولایت و امامت است که حضرت امام(ره) فرمودند: ولایت فقیه همان ولایت رسول الله(صلی الله  علیه و آله و سلم) است.

پس در زمان غیبت معصومین(علیهم السلام) مسئولیت هدایت و سکان داری جامعه اسلامی بر عهده جانشین و نائب ایشان یعنی ولی فقیه و حاکم جامعه اسلامی می باشد.
در حقیقت اصول مدیریت ولی فقیه در زمان غیبت معصومین همان اصول مدیریت و حاکمیت پیامبر و اوصیاء ایشان است و تنها با حفظ این اصول است که خط هدایت صحیح و صراط مستقیم نظام اسلامی جریان خواهد یافت.

از همین رو این مجموعه در صدد تبیین اصلی ترین اصول مدیریت و شخصیت حضرت امام خمینی(ره) برآمد تا قدمی هر چند کوچک در حفظ صراط مستقیم نظام و انقلاب اسلامی داشته باشد.