دست پنهان ۴ اسفند ۱۳۹۴ – موضوع : نمایشگاه – برچسب ها : , , ,

اتَّقُوا اللَّهَ وَ کُونُوا زَیْناً وَ لَا تَکُونُوا شَیْناً جَرُّوا إِلَیْنَا کُلَّ مَوَدَّهٍ وَ ادْفَعُوا عَنَّا کُلَّ قَبِیحٍ.
امام حسن عسگری علیه السلام فرمود: تقوای الهی را رعایت کنید و زینت ما باشید؛ نه مایه ننگ ما. با رفتار خود همه محبت‏ها را به سوی ما جلب کنید و [با رفتار مناسب خود] هر [نسبت] ناروایی را از ما دور کنید.
آنچه ائمه هدی علیهم السلام از محبین و شیعیان خود انتظار دارند، هدایت همه ارادت‏ها و دوستی‏ها به سوی آنها و دفع هر قبیحی از ساحت قدسی آن انوار تابناک الهی است.
ارادت قلبی و ابراز احساسات خالصانه دوستداران اهل‏بیت علیهم السلام به محضر آن بزرگواران در طول قرون و اعصار، موجب شده جهانیان رفتار و منش ما را وسیله شناخت بزرگان دینمان بدانند. از این‏ روست که دشمنان مکتب اهل بیت نیز مترصد به دست آوردن نمونه ‏هایی از رفتارهای ما هستند که بتوانند با عرضه آن به افکار عمومی دنیا، نفرت و انزجار عمومی را بر ضد الگوهای دینی ما برانگیزند. لذاست که می بینیم اکثر پایگاه‏های اینترنتی و شبکه ‏های تبلیغاتی استکباری از تصاویر شیعیانی که با رفتارهایی مثل قمه‏ زنی، چهار دست و پا رفتن و… قصد عرض ارادت به امام حسین علیه السلام را داشته اند، سوءاستفاده و شیعیان را انسان‏هایی متوحش، غیرمنطقی و خشونت‏ طلب معرفی کنند و جنایات خود را در کشورهای شیعی تلاش برای کنترل و نظم‏ بخشی جامعه‏ ای غیرمتمدن و بدوی نشان می‏ دهند.
از سوی دیگر، سایت‏های تبلیغی مسیحیت و وهابیت با ارائه این تصاویر، ذهن مخاطب را از فرصت فکر کردن به پذیرش مذهب متعالی و مترقی تشیّع دور نگه می ‏دارند.
این مجموعه  که برگرفته از کتاب «دست پنهان» است، تلاشی در جهت شناخت تاریخچه، سیر تطورات و زمینه ‏های موضع‏ گیری فقهی و اجتماعی علما در مورد قمه‏ زنی و در پایان ارائه نمونه‏ هایی از سوءاستفاده دشمنان تشیع از آن می باشد.